21.03. 2015 - Sviadnov s "PIG Teamem"

12. dubna 2015 v 9:05 | Tereza Holáňová

Vítejte u dalšího fotočlánku! Tentokrát se vám trochu rozepíši o dni, kdy jsem se jako doprovod "PIG Teamu" objevila na letos prvních halových parkurech ve Sviadnově. Tento den bych označila jako jeden z nejlepších dní vůbec, protože vyšlo jak počasí, tak i závody a všichni se obešli bez sebemenších zranění - i když bez pádu se to bohužel neobešlo.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Byla obyčejná sobota. Den mi začínal ještě ve tmě, tedy ve 3:40 ráno. Chtěla jsem vstát dříve, abych vše, včetně snídaně, bez problému stihla. Naštěstí mi brzké vstávání nečiní žádný problém, v podstatě tak vstávám pokaždé, když máme ve škole "na 7". Tedy, nachystala jsem se a ještě zkontrolovala fb, jestli mi třeba Tina nenapsala o nějaké změně plánu. Nic tam nebylo, tak jsem udělala vše potřebné a s batohem vyšla v 5:20 na autobus, kterým jsem se dopravila na vlakové nádraží a vlakem jela až na místo setkání, tedy do Třince. V Třinci už na mě čekala Tina a na parkovišti její děda v krásném, silném V8 mercedesu :D.

Označila bych to jako jedu z nejvtipnějších jízd. I když s Tinou se nedá ani chvíli nesmát, tato jízda byla opravdu skvělá. Kromě toho, že Tina neustále měnila názor na to, jak rychle má děda jet (dědo rychlejiiii, nestíháme / dědo zpomááál, budeme tam moc brzy) taky dědovi zakazovala zpívat. Nicméně, jeli jsme pro Verču (v článku jako "starší Verča"), která měla vlakem přijet zase na jiné nádraží. Ovšem, že jsme tam byli moc brzy :D. Čekali jsme asi 10 minut a s Verčou už jsme jeli rovnou do stáje za koníky, kde nás také čekala druhá a poslední lidská členka PIG Teamu, Verča (Tina je ta první).

Po běžném ošetření koníků, zapletení ocasů a nasazení transportních kamaší jsme se mohli přesunout k přepravníku, kde se postupně naložil Liquídek, Montík (čtyřnozí členové PIG Teamu) a poslední závodník Gargísek.


↑ Zde jsme již byli na místě. Monty i Liquid byli oba nervózní a takto to dávali najevo. Občas se dokonce stačilo zeptat Liquídka přímo na otázku, zda-li se těší a začal kývat hlavou "ano ano ano!" :D Lidské závodnice si zatím šly prohlédnout parkur.


↑ Montík si užívá pozornost :) Nalevo děda od Tiny a napravo v červené vestě úžasná trenérka, paní Bosáková a za ní Tina :)
↑ Zde se již krokuje na louce vedle paddocků.
Poslední fotka zleva: Verča s Gargim, Tina s Montym a Verča s Liquidem


↑ Přesun na opracoviště - byla tam opravdu spousta koní a mnoho z jezdců neznalo ani základní pravidla na jízdárně. Na fotografii Tina a Montík. :)


↑ Zde došlo ke kolizi v důsledku neznalosti pravidel, jež jsem zmínila u předchozí fotky. Běžící Gargi byl v rohu odchycen a Verči ani nikomu jinému se naštěstí nic nestalo. Bohužel ani tehdy se někteří jezdci nepoučili a stále jízdárenská pravidla nedodržovali.


↑ Vždy se objevil nějaký koník, který měl na překážku svůj vlastní, osobní názor :)


↑ Zde již v hale krátká příprava před parkurem - opět nebyly dodrženy zmínená pravidla - maximálně klus - našli se zase jezdci, jež pobídli koně do cvalu a docházelo ke zbytečným střetům.

Tina a Montík v prvním parkuru neobsadili žádnou z vyšších příček a bohužel nemám ani fotky - natáčela jsem video :)
Verča s Liquidem i druhá Verča s Gargim se umístily :)


Po prvním parkuru a chvilkovém odpočinku jsme se opět předunuli na opracoviště a připravovali se na další parkur.


.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To bude pro dnešek vše :)

Doufám, že se vám článek a fotky alespoň trochu líbily!

Zatím zase Ahoj!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.